patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg

Přátelé selského rozumu

Pohledem „selského rozumu“
Nejprve si položme otázku, co vlastně chceme v životě a co očekáváme od politiků?
Obecně – chceme se mít líp. To znamená, že si přejeme mít vyšší platy, kratší pracovní dobu, více volna, dřívější odchod do důchodu. Chceme si život víc užít, než oddřít a živořit.  Kdo pracuje, nesmí být na hranici chudoby. A od politiků chceme, aby nám tohle umožnili. Aby snižovali administrativní zátěž, zvyšovali platy, snižovali hranici odchodu do důchodu atd. Prostě aby byli dobrými hospodáři.
Takže logicky by všem politickým stranám mělo jít o totéž a jediný rozdíl by měl být v cestě, jakou toho chtějí dosáhnout. Bohužel přesně o tohle žádné straně nejde. Místo zjednodušování zákonů a předpisů vymýšlejí stále nové a nové ptákoviny, které okamžitě po uvedení v praxi novelizují. Běžný lid chudne i díky intervencím ČNB (k tomu později), podmínky pro podnikání se zhoršují, odchod do důchodu nejlépe nikdy. Pracovní doba je v rukou zaměstnavatelů a obecně platí, že stovky zákonů a celý zákoník práce jsou k ničemu, protože zaměstnanec, už tak vycucaný a zchudlý, z obavy před ztrátou místa raději drží hubu a krok a nechá si s prominutím chcát na lopatky. „Něco se ti nelíbí? TAHNI!!! ZA BRANOU JE TUCET DALŠÍCH.“
A teď k té ČNB. Má vůbec někdo prospěch z intervencí, které tato instituce dlouhodobě praktikuje??? Jsou to lidé obecně, nebo jen pár vyvolených? Skutečná hodnota koruny se pohybuje cca 18,5 koruny za euro a necelých 14 korun za dolar.
Nemusím být ekonom, aby mi na první pohled bylo jasné, že když se do obchodních řetězců dováží většina potravin z venku, tak zbytečně platíme víc. A nejen za potraviny, ale za všechno, co se dováží (pohonné hmoty, elektronika atd.) Taky je mi jasné, že když budu chtít na dovolenou do zahraničí, tak zaplatím mnohem víc. Tak sakra, je ta intervence dobrá pro lidi, nebo pro koho?
Opět krátká a logická odpověď. Politici za čtvrt století kompletně zlikvidovali zemědělství a průmysl této země. Každý z vás ve své obci může vzpomínat, že tady stála Škodovka, kde dělalo 800 lidí, tady Kozak, Šumavan, Retex, OSP atd. Dnes už se otročí (od důstojné práce to má daleko) jen ve fabrikách na žrádlo a nebo v podnicích, které patří zahraničním majitelům. A právě proto, že jsme se stali montovnou, potřebujeme být levnou pracovní silou. Aha, takže čím víc bude koruna podhodnocena, tím víc se podnikatelům ze západu vyplatíme. A taky prý je to dobré pro vývoz. Samozřejmě, za tu cenu vyvezeme i gumovou lopatu. Nic nenutí naše firmy inovovat výrobu, být konkurence schopní. Mimochodem, zas tolik lidí zrovna tohle nezajímá, protože nic nevyvážejí. Je to dobré jen pro pár vyvolených. Paradoxem je, že i s tak pokřivenou korunou se pořád vyplatí nakoupit v Německu. A když už to nakonec i s dopravou vyjde na stejno, tak si přivezete alespoň třeba rybí prsty, které na rozdíl od těch našich, obsahují rybí maso.
 
PSR.jpg
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one