patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Tzv. civilizovaný svět je rasistický. Bohužel.
Co znamená Rasismus?
Rasismus je teorie a chování, které záměrně odsuzuje či jinak zavrhuje určitou skupinu lidí. Lidé by si měli být podle základních práv rovni. Rasismus tato nařízení ignoruje a porušuje. Rasismus může být zaměřen buď na konkrétní jednu skupinu obyvatelstva (např. proti Romům) nebo na více skupin, které se vyznačují určitými znaky (barva kůže, sociální chování apod.).
Všimněte si tučně vyznačeného. To by mělo bezesporu platit. Ale NEPLATÍ. Určité skupiny lidí se naučily toto slovo používat jako zbraň a politici jim nahrávají. Je to zaklínadlo. Napadnou vás cikáni a už preventivně řvou, že jste rasista. A tak stát z nějakého důvodu posuzuje jejich činy jiným metrem, soudy posuzují jejich přestupky jiným metrem a to všechno ze strachu, aby nebyli nařčeni z rasismu. Proto je u nás možné, že cikán Zdeněk Jano, který násadou umlátil svou družku takovým způsobem, že bylo těžké najít v jejím těle zdravou kost, která umírala tři dny a během té doby s ní ještě několikrát souložil, byl potrestán 12 lety kriminálu a „žháři z Vítkova“ exemplárními tresty v délce čtvrt století.
Nemám osobně problém sedět u jednoho stolu se slušným cikánem a naopak má tento můj obdiv za to, že navzdory tradicím svého etnika se on chová slušně a pracuje. Nemám problém s vietnamskými obchodníky. Nemám problém ani s čínskou restaurací. Na vojně jsem byl v Dobrušce, kde se zahraniční studenti UK připravovali jazykově na studia v Praze a potkával jsem černochy různých odstínů pleti. Neměl jsem s tím také žádný problém.
Ale mám problém, když Petr Uhl se svou manželkou Annou Šabatovou volají po cenzuře článků na internetu a dokonce po jejich mazání. Když žádají tresty za slova. Když na základě svých funkcí zvýhodňují muslimky ve školách.
Asi není třeba psát mnoho slov, protože to všichni víme a vnímáme. Samozřejmě, že tady jsou i skuteční rasisté, kterým vadí opravdu z principu barva pleti. Ale stejně tak tu jsou zloději, vrazi, úchylové, prostě jako v každé společnosti. Nemyslím však, že jejich počet je vyjímečný a identifikuje celou společnost.
A všimli jste si, že o rasismu tady vykřikují jen ty rasy a ideologie, které se odmítají přizpůsobit zvykům a zákonům hostitelské země ?
Vrátím se k titulku článku. Jsme rasisté, protože umožňujeme některým rasám zneužívat výhody jim přidělené. Jsme rasisté vzhledem k majoritní společnosti.
 
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one