patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg

Klatovští patrioti

Demokratická strana zelených /DSZ/ podala do komunálních voleb 2014 25 samostatných kandidátek, 13 ve městech a 12 v obcích. Celkový výsledek pro stranu byl 6,48%, ve městech byl výsledek 2,21 % a v obcích 10,75%.

Strana získala 10 mandátů zastupitele, z toho 3 mandáty ve městech a 7 mandátů v obcích.

Demokratická strana zelených děkuje všem voličům, kteří dali hlas kandidátům DSZ a za projevenou důvěru.

Řídící výbor DSZ

Kolegové, přátelé i vy, kteří jste nás volili.
Je dobojováno. Sláva vítězům a čest poraženým. My patříme do té druhé skupiny. Nemyslím, že je to neúspěch. Naopak, vzhledem k tomu, že se lidé o nás poprvé dozvěděli jen pár dní před volbami, můžeme být vcelku spokojeni.  O tom, jestli nás poškodilo jednání šéfredaktora Klatovského deníku, můžeme pouze polemizovat. Osobně si myslím, že by výsledky nebyly dramaticky jiné. Jde jen o tzv. novinářskou etiku. Pokud kdokoli nazve program strany rasistickým, přece mu to nemůžu otisknout pár dní před volbami, pokud si neověřím pravdivost jeho slov. To je neetické a degraduje to seriózní tisk pod úroveň bulváru.
Lidé nám sdělili nějaké informace. Nízká účast ukazuje, že čím dál více lidí rezignuje, protože vidí, že stejně jejich hlas nic nezmění. Zvolení zastupitelé jsou téměř všichni vytrvalci, kteří okupují křesla na radnici minimálně druhé volební období.  Stranické základny zafungovaly a hlavně je to známka toho, že Radnice pod vedením Rudy Salvetra pracuje dobře. Lidé, kteří volili nám jasně sdělili, že si nepřejí změnu a jsou spokojeni s tím, co je. Gratuluji.
Co teď ale s námi?
V první řadě chci všem kolegům a kolegyním poděkovat. Je teď na vás, jestli se rozhodnete pokračovat, nebo máte pocit, že jde o marnou práci. Odpočněte. Rozmyslete a dejte vědět. Můžeme doufat, že pár našich dobrých nápadů dopadlo na úrodnou půdu a město se zamyslí nad jejich realizací. Nebo můžeme pod hlavičkou patriotů pracovat na zlepšení podmínek ve městě (protože o to nám přeci jde) a v dalších volbách bude více šancí, protože už za námi bude vidět i nějaká práce a ne jen písmenka na papíře.
Ještě jednou díky všem.
              Radek Sedláček
 
VOL1.jpg
Odpovědi pro Klatnoviny
  1. Které tři problémy Klatov považujete za nejzásadnější a jakým způsobem je chcete řešit?
 
KRIMINALITA – DROGY
Statistiky jsou jedna věc a skutečnost jiná. Všichni víme, že četnost drobných krádeží (většinou motivovaných sháněním prostředků na návykové látky) již dávno překročila únosnou mez. Městská policie a policie ČR mnohdy nesmyslně otravuje relativně slušné lidi malichernostmi a zřejmě z pohodlnosti zavírá oči nad kriminální činností lidí, kteří nejsou občanům Klatov neznámí a ví se o nich, že fetují, kradou a obchodují s drogami. Situace je tak zoufalá, že lidé už krádeže ani nehlásí na policii, protože jen zabijí čas sepisováním oznámení, ale vyšetření se nedočkají. Takže klademe důraz, aby městská policie navštěvovala okrajové čtvrti, parky a temná zákoutí, místo aby hlídali provozní dobu restaurací a strkali lístečky za stěrače.
MĚSTSKÁ DOPRAVA
Městská doprava nefunguje. Trasy nereagují na fakt, že se město výrazně změnilo. Už samotné číslování je divné. Chybí nám linka č. 3, která byla zrušena a máme rovnou čtyřku. Když se podíváme na mapku tras, tak zjistíme, že všechny linky jezdí společné trasy.
Zamysleme se, kdo nejčastěji používá MHD. Bezesporu to jsou děti cestou do školy a ze školy a invalidé společně s důchodci, kteří potřebují nakoupit, nebo obstarat úřady, lékaře, léky. Jak se takový postižený dostane například na ČSSZ? Nijak!! To samé platí o poště. V Dragounské ulici je celý areál bývalé šumavanské školky, ve kterém sídlí hned několik praktických a odborných lékařů včetně lékárny. MHD široko daleko žádná. Zkuste si dojít od autobusové zastávky do Tesca, Kiku nebo OBI. Tam si nakupte a jděte zpět. Kolik důchodců a invalidů to fyzicky zvládne???  A sídliště na Domažlickém předměstí je od MHD úplně odříznuto. Řadovky u tenisových kurtů také.
Není důležité, aby MHD jezdila, protože by byla ostuda ji nemít, ale je důležité, aby jezdila do míst, kam lidé potřebují.
Jako řešení navrhuji vzít plánek města, vyznačit na něm důležité body a ty pak spojit do jedné trasy. Potom se rozhodnout, jestli provozovat jeden, dva nebo tři okruhy. Okruh osobně považuji za lepší řešení, než kyvadlově tam a zpět. Navíc, kdyby autobusy jezdily trasu oběma směry, pak bychom měli skutečně funkční a praktickou Městsku dopravu.

PŘÍLIV NEPŘIZPŮSOBIVÝCH
Po městě se potloukají tlupy mládeže, které jsou mnohdy i nebezpečné, protože v davu je síla. Tito lidé jen vysávají stát i město, ale hodnoty žádné nepřináší. Provozovatelé tzv. sociálních ubytoven by měli být městem tlačeni k tomu, aby (když už je sem natahali) nutili své klienty k začlenění se do aktivního pracovního procesu. A město by mělo vytvořit podmínky. Příklady známe. Karviná, Ostrava, Bohumín. Tam jim dali ultimátum: „Buď půjdete dělat veřejně prospěšné práce, nebo přijdete o příspěvky od státu“. Práce má i výchovný efekt. Za hrubé porušení pracovní kázně je spolupráce ukončena.
 
  1. Často se říká, že v komunální politice se tolik neprojevují ideologické rozdíly jako na celostátní úrovni. I programy jednotlivých kandidujících stran či sdružení bývají v komunálních volbách velice podobné. Z jakého důvodu by tedy voliči v Klatovech měli volit právě kandidáty vaší strany/ sdružení?
Naše sdružení nemá politické ambice v celostátní nebo krajské politice. Výhradním zájmem je naše město. Nemusíme se ohlížet na žádné stranické zájmy, pouze na zájmy lidí, které chceme zastupovat.
 
  1. Jak hodnotíte výsledky práce Rady města v letech 2010-2014? Co se vedení města povedlo a co nepovedlo?
Myslím, že rada pracovala na dobré úrovni. Nechci jmenovat jednotlivé členy a jejich práci. Máme ale jednu velkou výhradu a tou je informovanost občanů o akcích a zakázkách města. Internetové stránky jsou nepřehledné a reklama na jiných portálech téměř nulová. S tím souvisí i realizace zakázek, kdy se místní podnikatelé a  živnostníci mnohdy ani nedozví, že by se mohli zapojit do výběrového řízení. A právě to by mělo být snahou městské rady, aby veřejné zakázky realizovaly místní firmy., protože výsledná práce je i jejich vývěsním štítem. Tudíž by si netroufly vyprodukovat zmetek.
 
  1. S kterými stranami bystě v případě úspěchu ve volbách byli ochotni spolupracovat? Se kterými naopak ne?
 
Máme dojem, že právě hájení stranických zájmů je brzdou rozvoje města. Přitom za ideálního stavu a podmínek by mělo všem zastupitelům jít o stejnou věc a účelem jednání rady by pak bylo pouze nalezení cesty k její naplnění. Nechceme spolupracovat se stranami, ale s jednotlivci, kteří mají zájem o město a jeho obyvatele a je jedno z které kandidátky vzejdou.
 
  1. Kdyby se stal zázrak a bohatý mecenáš by poslal na účet města Klatovy miliardu korun – jak byste tuto částku investovali?
Nevěříme na zázraky. Děti bychom měli učit, že nic není zadarmo a že si mají vážit práce druhých. Když kluk dostane třeba kolo jen tak za nic, zdaleka si ho neváží tolik, jako ten, který si na něj sám našetřil. Sejně je to i s mecenáši a jejich zázračnými dary. Tak velký zázrak, že by někdo dal miliardu a nic za to nechtěl  si nedovedu představit a myslím, že takto lehce nabyté peníze by se i stejně lehce rozplynuly.
 
 
 
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one