patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Nějak mi nevoní zavádění EET. Nevím úplně přesně proč, ale mívám dobrou intuici. Asi bych proti tomu nic nenamítal, kdyby se neustále neměnila pravidla, takže doposud nikdo neví, jak a co vlastně bude. Na stránkách FINANČNÍ SPRÁVY, kde Babišovo ministerstvo informuje, se nic pořádného nedozvíte. Sám Babiš místo aby problematiku objasnil, tak se soustřeďuje na výpady, urážky a zesměšňování  odpůrců. (nepostavil ani psí boudu, tak co chce říkat…)
Je mi jasné, že kdo chce podvádět, tak bude. Žádná EET tomu nezabrání. Ředitel  finančních úřadů prohlásil, že se najme více lidí do terénu, aby prováděli PROVOKACE. Ne kontroly, ale prostě přijde provokatér, který se pokusí dostat službu levněji bez „papíru.“ Když pominu, že se mi takový způsob morálně nezamlouvá, tak se ptám, co brání tomuto způsobu kontroly, aby byl použit i bez zavádění EET? Navíc je nad slunko jasné, že tento způsob úhrady služby bude pokračovat mezi lidmi, kteří se navzájem osobně znají. Je logické, že každý chce ušetřit, když jej stát dusí nadměrnými odvody a vysokou daní.
Další velký problém mám přímo s osobou ministra financí. Babiš díky své minulosti, kterou jsem již na těchto stránkách popisoval, není morální zárukou čistého úmyslu. Opravdu mám dojem, že cíl je jiný, než ten prezentovaný. Dle mého je skutečným cílem ještě větší prosperita Agrofertu, která nastane likvidací velkého počtu malých podnikatelů Agrofert okamžitě zaplní uvolněný prostor. Babiš jako ministr bude mít dokonalý přehled o sortimentu, který v jakémkoli regionu je úspěšný a protože si při svém bohatství může dovolit „podlézt“ cenu, dokáže pokřivit trh a zlikvidovat konkurenci. Pro zajímavost doporučuji TENTO ČLÁNEK
Také se mi nelíbí STBácké praktiky, které používají Babišovi posluhovači. Narážím na nátlak, který byl vyvíjen na našeho řezníka  Pavlíka před pořadem“ Máte slovo“ i na kontrolu podnikatelky z Domažlic po tomto pořadu.
Když opět pominu vychloubačné Babišovy řeči a podívám se na čísla, musím konstatovat, že zatím nenaplnil ani jeden ze svých slibů. Poplatky, které se ve zdravotnictví hlasitě zrušily se nyní potichu znovu pokouší zavádět. Daně se dlouhodobě nedaří vybírat („My jsme byli před třemi měsíci ministrem financí Babišem před všemi členy vlády ujištěni, že otázka výběru daní je krátkodobá záležitost, která se bude zlepšovat. Je červen a situace se stále nezlepšuje. Chceme vyzvat pana ministra Babiše k jasnému postoji, jakým způsobem zlepší daňový výběr, protože pokud vybere stát méně daní, budou mít problém jednotlivé kapitoly státního rozpočtu, ale daně jsou sdílené. Stejně tak méně peněz přichází i krajům a obcím,“ varoval Hašek.)
A v neposlední řadě jsou tady rozdílné informace.
„Po zavedení EET v Chorvatsku stouply tržby v pohostinstvích a hotelech o 40 %, v maloobchodu o 13 %. Stoupl i počet podnikatelů. 16. 6. je chorvatský ministr financí v Praze na konferenci MF, kde si můžete tato fakta ověřit,“ napsal vicepremiér Babiš na sociální síti.
Ovšem tabulky Eurostatu naznačují pravý opak. Od r.2010 klesá v Chorvatsku počet podnikatelů. Nejdříve působila krize. I tak jich v Chorvatsku při zavedení EET v r. 2012 bylo ještě 244 tisíc. V roce 2013 se k systému online pokladen postupně připojovali a ubylo jich 15 tisíc. Loni už byly pokladny povinné pro všechny a podnikatelů ubylo o dalších 22 tisíc. Navýšil se sice počet firem s nejméně jedním zaměstnancem o 12 tisíc, což svědčí o tom, že část živnostníků, kterých ubylo o 49 tisíc (skoro o třetinu), založila společnost s ručením omezeným. Část z nich zřejmě přešla do zaměstnaneckého poměru, protože i zaměstnanců přibylo 14 tisíc. Celkově nezaměstnanost vyrostla z šestnácti na 17,3 procenta a je dnes třikrát vyšší než v Česku.
Nejvíce bylo pokladnami postiženo zemědělství a maloobchod, kde ubylo 25 tisíc resp. devět tisíc živností a podniků. Restaurací a hotelů bylo před zavedením pokladen čtrnáct tisíc, loni jich zbylo o dva tisíce méně. Vzestup naopak zaznamenaly dopravní firmy.
Výběr jednotlivých druhů daní se v Chorvatsku po roce 2012 obecně snižoval nebo stagnoval. V případě daně z přidané hodnoty, na kterou se projekt online pokladen zaměřil, se v roce 2012 vybralo 40,6 miliardy kun, o rok později 41,7 miliardy a loni 41 miliardy kun. To jde hodnotit jako jednoznačný neúspěch.
Babiš tvrdí, že v roce 2013 příjmy rychleji nevyrostly jen z toho důvodu, že se snížila sazba pro hotely a restaurace z třiadvaceti na deset procent. Ovšem ve stejném roce se zvýšila sazba pro veškeré ostatní služby a zboží z 23 na 25 procent. Nárůst základní sazby DPH měl z čistě statistického pohledu zvýšit příjmy nejméně o tři miliardy. Operace s online pokladnami tak způsobila výpadek dvě miliardy a jen zčásti to jde vysvětlit snížením sazeb pro restaurace a hotely.
Loni záhřebská vláda naopak zvýšila sazbu pro restauratéry a hoteliéry z 10 na 13 procent. Jediným efektem byl pokles výběru o 700 milionů kun. Schodek rozpočtu se nesnížil. V roce 2012 byl 5,3 procenta HDP, předloni se zvětšil o jedno promile a loni dosáhl 5,7 procenta. Státní dluh vyrostl během reforem z 69 na 85 procent HDP.  
V Chorvatsku je v systému evidováno pouze 74000 podnikatelů, když u nás jich má být více než 600000. Ministr, který systém v Chorvatsku k 1. 1. 2013 zavedl, byl v květnu 2014 odvolán a v červnu 2014 vyloučen ze socialistické strany. Doufám, že u nás budeme důslednější nejen ve výběru daní, ale i v trestu pro Ministra financí.
R.Sedláček 9.6.2015
 
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one