patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
llk.jpg
Babiš může dokola opakovat, že za jeho podvody může Kalousek, ale pravda je taková, že se daň počítá podle platných zákonů. V tomto případě platí zákon č.586/1992 Sb. o daních z příjmu, kde se podle §36
 
odst.3 základ daně zaokrouhluje na celé koruny dolů. A tenhle zákon skutečně Kalousek v roce 1992 nenavrhoval.
Ovšem v roce 2011 přišel s nápadem, jak získat peníze do státní pokladny. Vrcholila hospodářská krize a prostředků nebylo nazbyt. Kalouskovo ministerstvo objevilo fintu, jak udělat dluhopisy zajímavé a snadno prodejné. Jako nominální hodnotu dluhopisu stanovili jednu korunu, ačkoli minimální nákup je tisíc kusů, tedy tisíc korun. Daňový základ pro srážkovou daň, která se při úrokových výnosech uplatňuje, se totiž zaokrouhluje na celé koruny dolů. Takže pokud bude z tisícikorunového dluhopisu tříprocentní roční výnos, faktická daň bude nula. Kdyby měly dluhopisy nominál tisíc korun, platila by se z výnosu patnáctiprocentní daň, tedy 4,50 koruny.

MF ČR zdůraznilo, že jmenovitá hodnota spořících státních dluhopisů ve výši 1 Kč byla stanovena kvůli jednoduché reinvestici výnosu. Ministerstvo dále připomnělo, že metoda zaokrouhlování daně se vztahuje pouze na fyzické osoby, proto nelze hovořit o „dopadu na státní rozpočet v řádu stamilionů či miliard“.
Trik, který ministerstvo použilo u spořicích dluhopisů pro občany, aby je zatraktivnilo, začaly následně využívat i firmy. Jestli mohl Kalousek ještě za svého působení ve vládě zasáhnout nebo ne, to bychom jen spekulovali. Jen si ovšem musíme připomenout, že konec vlády, ve které Kalousek působil, byl neslavný. Aféra dnešní druhé paní Nečasové položila vládu a jistě nikoho ani nenapadlo, řešit korunové dluhopisy. Jejich vydávání bylo v plenkách. Ovšem jestli s tím někdo mohl zcela jistě něco udělat, tak to byl ministr Babiš.
Není jistě náhodou, že první žádosti o vydání korunových dluhopisů přišly z institucí jako Unicredit Bank, ČD Cargo, ČSOB nebo Wüstenrot. Státní kasa tak začala přicházet řádově o miliony korun. A co na to její strážce Babiš? Neváhal a sám sobě prodal (nakoupil) své vlastní (Agrofert) dluhopisy, což je minimálně eticky průser. To teda SORRY JAKO!!!!.
 
12,2,2017. R. Sedláček
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one