patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
143954-andrej-babis-653x367.jpg
Svatý Andrej snížil jako první ministr financí státní dluh. A na to spousta lidí slyší.
Bohužel je všechno úplně jinak. Ministerstvo financí za šéfování Babiše funguje historicky nejhůř od roku 1989. Neumí vybírat daně. Rozhazuje. Půjčuje si, kde jen může. Je to takový systém „LETADLO“ na kterém pár lidí vydělá a miliony lidí prodělají.
 
Jak to tedy je doopravdy?
Když Babiš zjistil, že lidem lhal a vymýšlel si, a že řídit nejdůležitější ministerstvo není zase taková prdel, jak si myslel, rozhodl se mlžit. Přece nepřizná, že je matlal. Moc taky chutná a historie říká, že kdo ji okusil, drží se jí jak lejno košile, dokud se košile nerozpadne. A tak sáhl na státní rezervy a na výnosy ze státních dluhopisů. Otázka je, jestli k tomuto kroku vůbec měla vláda mandát. A tak prohospodařil v době ekonomického růstu rezervy na horší časy. Přesně naopak, protože v době růstu se mají rezervy tvořit, nikoli čerpat.
Pro snížení státního dluhu Ministerstvo použilo také finance „ na účtech ČNB, které jsou určené jednak pro Národní fond  (z něj se vyplácejí dotace z EU) či k financování měst a obcí. Ale to jsou peníze, které bude muset vláda vrátit, protože jí nepatří, takže sice jeden dluh se zmenšil, ale druhý se vytvořil.

Pořád málo!!!
Nestačí to. Je třeba sehnat další peníze, aby Andrej mohl ve voličích udržovat pocit, že za koblihu zvolili správně. A tak tady máme návrh zákona, že zdravotní pojišťovny budou donuceny převést své finance opět do ČNB, aby přebytky z jejich hospodaření mohly být převedeny opět k použití MF. Je tu ale jedna podstatná věc. TO NEJSOU STÁTNÍ PENÍZE, ALE PENÍZE POJIŠTĚNCŮ. Takže další dloužek???

Ale pořád je to málo.
Ministr financí Andrej Babiš chce do státního rozpočtu přivést peníze i z dalších státních firem. Kromě společností  ČEZ a Lesy ČR, o nichž se hovořilo již v minulosti, by mohlo jít například také o firmy Čepro, Mero, Českou poštu nebo Státní ústav pro kontrolu léčiv (SUKL). Všimněte si, že právě v těchto společnostech už má Andrej své ….. ( staví novou dozorčí radu ČEZ, získal státní zakázku pro Lesy ČR a má aféru v zakázkách pro poštu)
Z dobrých podniků, které mají peníze, je podle Babiše možné vzít si dividendu. Ke každému je ale podle potřeba přistoupit různě po analýze, jaké má investiční záměry a podobně. S částkou v řádu jednotek miliard z takových státních firem už počítá i první návrh státního rozpočtu na příští rok.
A speciálně ČEZ  v současné době rozesílá vyúčtování a spousta lidí má nelogicky téměř o 50% zvýšené zálohy, i když měli přeplatek. Stát totiž vlastní přibližně 70% ČEZu a při vyplacení zisku akcionářům by si přišel na pár desítek miliard na zalepení dalších děr. Jenže co za rok???? Až platiči vysokých záloh budou mít vysoké přeplatky? Prostě nebudou další rok platit zálohy, protože přeplatky si ČEZ ponechává a vyplácí je jen na požádání. Takže tady Andrej pokryje ještě dva roky a pak to vybouchne. Ale to už svatému Andrejovi bude končit mandát, Agrofert bude mít zajištěny státní zakázky i dotace, likvidace konkurence bude téměř dokonána, takže o nic nejde.

TO MÁTE ZA TO, ŽE SE NEMODLÍTE!!!!
Radek Sedláček, 2.9.2015 
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one