patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg

Dluhy, daně, dotace a Klokánek

Od roku 1993 všichni ministři financí odpouštěli určitým prominentům daně. A nešlo o nějaké drobné. Například Bohuslav Sobotka, nynější předseda sociálních demokratů, podle zveřejněných údajů za posledních šest měsíců ve funkci ministra finací prominul deseti firmám 96,9 milionu korun na příslušenství daně z příjmu a dalších bezmála dvacet milionů za příslušenství k DPH. Mezi privilegovanými firmami byl mimo jiné hutní kolos Mittal Steel Ostrava (27 milionů) nebo firma v minulosti stíhaného podnikatele Petra Kellovského (1,8 milionu) či společnost pohřešovaného fotbalového funkcionáře Miroslava Kříže (9 milionů). Asi nejznámější protekční odpuštění daně realizoval Sobotka v r.2006. Těsně před koncem Paroubkovy vlády nahonem Bohuslav odpustil hoteliéru Vlastimilu Dvořákovi 26 milionů korun. Ve Dořákově hotelu se ženil Paroubek se svou druhou ženou. . Kromě Sobotky do té doby své pravomoci využili i další ministři – mezi nimi Vlastimil Tlustý (ve funkci v letech 2006–2007 za ODS), Miroslav Kalousek (2007–2009, tehdy za KDU-ČSL) a Eduard Janota (2009–2010 za ODS). Mezi lety 2005 až 2011 odpustili ministři daně za 6,2 miliardy korun.
Šlo to snadno, protože komu se ulevilo, bylo tajné. A tak ruka ruku myla. Většinou odpustky nebyly úplně zadarmo. Hlasitě se o odpuštění mluvilo pouze v případech, kdy bylo prospěšné a legální. (Například Kalouskovo úlevy v případě povodní, nebo Julínkovo v případě krachujících nemocnic), jinak ticho po pěšině. O pravomoc odpouštět daně ministři přišli až na začátku roku 2011, kdy začaly platit nové daňové zákony. Zřejmě důvodem pro tento zlom bylo rozhodnutí soudu v roce 2010, kterým bylo státu zakázáno tajit, jakým firmám a osobám byla daň prominuta.
Veřejně se mluví o střetu zájmů současného ministra financí Babiše a o tom, jak jeho Agrofert vysává státní cecík v hodnotách miliard korun.
A proč tohle všechno vlastně píšu? Protože dluh Fondu ohrožených dětí Klokánek dluží státu cca 23 milionů korun na platbách za zdravotní pojištění svých zaměstnanců. Ministryně tvrdí, že Klokánky špatně hospodaří. Klokánky tvrdí, že do potíží je dostal stát změnou pravidel a snížením plateb.
Je to celkem jedno, na čí straně je vina, protože ty dětičky za to opravdu nemůžou a o ně by mělo jít především. Všechno, co jsem napsal předtím, bylo napsáno jen jako důkaz toho, že vždycky existovala nějaká cestička, jak z dluhu ven a v případě Klokánku je dlužná částka nižší, než odpustek hoteliéra Dvořáka. I pro Babiše je tato částka směšná. Přesto ani stát, ani Babiš nejsou ochotni pro jednou učinit dobrý skutek a raději hrabou pod sebe a chovají se jako hyeny. Jinak se totiž nedá nazvat umístění malých nevinných dětí z Klokánku za mříže detekčního ústavu mezi ty největší lumpy a grázly.
Pomozte návštěvou benefiční akce
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one