patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Osobně mám pocit, že občané našeho města nejsou dostatečně informováni o spoustě věcí, které se jich týkají. Stejný názor sdílí i mí kolegové (Klatovští patrioti). Abych vám problém přiblížil, uvedu příklad. Před několika lety se město rozhodlo vytvořit nové logo, kterým by se jednoznačně a originálně prezentovalo. Nápad má logiku, neboť použití městského znaku podléhá poměrně přísným pravidlům a musí se o něj vedení města požádat. JENŽE !!!! kolik lidí se o tom dozvědělo včas??? Kolik z vás o tom vědělo a kolik z vás ví, jaké logo bylo nakonec vybráno??? Kdo oslovil grafiky a grafická studia??? Proč nebyli osloveni místní grafici??? PROTOŽE  zmínka o tomto záměru proběhla skromně tiskem a tím to skončilo. Stránky města jsou zaplněny starými informacemi a nalézt mezi nimi tu aktuální není vždy snadné. Odkazy na odkazy, až se člověk ztratí v obsahu.
Město v podstatě výhradně spoléhá na svůj web a na  kulturní zpravodaj městského kulturního střediska. Nikde není patrná snaha o kvalitní informaci a o masovou prezentaci čehokoli. Když jsme před rokem s Petrem Říhou organizovali „Kloktání“ charitativní open air festival, dával jsem odkaz na tuto akci minimálně do dvaceti různých informačních portálů. Zároveň probíhaly upoutávky v rádiích, na FilmPro, ve všech regionálních novinách a samozřejmě na sociálních sítích a plakátovaccí služba prováděla dvě vlny vylepování plakátů.. Víte kam se lepí plakáty? Tam, kde je uvidí co nejvíce lidí. Plakát na kraji lesa, do kterého skoro nikdo nechodí, ztrácí význam.
Vrátím se k našemu Logu. Soutěže se zúčastnilo 28 firem a jednotlivců a z toho bylo 5 klatovských. Ale také z Ústí n.L., Olomouce, Adamova nebo z Českých Budějovic. Do užšího výběru postoupilo 5 návrhů:  ROMOTION ONE Klatovy, Barbora Kuželová - Praha , TRIVIA GROUP s.r.o.-Praha, Jan Kolář – Praha, Klára Zápotocká – Praha.
Odborná porota ve složení:
  • JUDr. Jiří Štancl, místostarosta
  • Dana Auermüllerová, členka zastupitelstva města
  • doc. František Steker, Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni
  • Jan Pelc, Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni
  • Ing. Milan Jarošík, vedoucí odboru vnitřních věcí
  • Jiří Tománek, vedoucí kanceláře starosty
Rada města na svém zasedání 3.7.2012 vyhlásila tyto výsledky soutěže:
1. místo - návrh č. 24, Jan Kolář, kolargrafik/studio, Praha  
2. místo - návrh č. 18, Barbora Kuželová, Jan Baborák, Praha
3. místo - návrh č. 25, Klára Zápotocká, Praha
 
Vidíte přátelé klatované, tady bych předpokládal, že zastupitelé návrhy mediálně vyprezentují a alespoň se nás občanů zeptají, jaký návrh by se nám líbil. Například formou anket na internetu a v tisku. BOHUŽEL.
A TAK SE VĚTŠINA Z VÁS O TÉTO SOUTĚŽI DOZVÍDÁ TEPRVE TEĎ, VÍCE JAK DVA ROKY PO JEJÍM UZAVŘENÍ. Možná většina z vás také teprve nyní poprvé zjistí, jakým logem se reprezentují Klatovy. Tak se pokochejte. Já doufám, že jste z článku pochopili pointu. Jde to dělat mnohem lépe!!!!
 
lok.jpg
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one