patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Už dlouhou dobu se divím, že Klatovy mají tak nesmyslně řešenou MHD. Já sám sice autobusy nejezdím, protože díky postižení nedokážu nastoupit ani do těch s označením „B“, tedy bezbariérové. Ale před pár lety jsem jezdil a již tehdy mi MHD nevyhovovala. Trasy jednotlivých linek jsou totiž stejné celá desetiletí a nikdo se nepozastavuje nad tím, že se město výrazně změnilo. Před pár lety nebylo technicky možné jet z Lub ráno k lékaři a do oběda se vrátit domů, protože poslední dopolední autobus jel chvilku po desáté, což většinou nešlo stihnout a další až v půl jedné. To se sice změnilo, ale třeba opět z Lub jede autobus v 9,37 a další až v 11,37 u linky č.1. Už samotné číslování je divné. Chybí nám linka č. 3, která byla zrušena a máme rovnou čtyřku. Když se podíváme na mapku tras, tak zjistíme, že všechny linky jezdí společné trasy.
Zamysleme se, kdo nejčastěji používá MHD. Bezesporu to jsou děti cestou do školy a ze školy a invalidé společně s důchodci, kteří potřebují nakoupit, nebo obstarat úřady, lékaře, léky.
mhd.jpg
A nyní se znovu podívejme na trasy MHD a na mapku města Klatovy. Jak se takový postižený dostane například na ČSSZ? Nijak!! To samé platí o poště. V Dragounské ulici je celý areál bývalé šumavanské školky, ve kterém sídlí hned několik praktických a odborných lékařů včetně lékárny. MHD široko daleko žádná. Zkuste si dojít od autobusové zastávky do Tesca, Kiku nebo OBI. Tam si nakupte a jděte zpět. Kolik důchodců a invalidů to fyzicky zvládne???  A sídliště na Domažlickém předměstí je od MHD úplně odříznuto. Řadovky u tenisových kurtů také.
Není důležité, aby MHD jezdila, protože by byla ostuda ji nemít, ale je důležité, aby jezdila do míst, kam lidé potřebují.
Jako řešení navrhuji vzít plánek města, vyznačit na něm důležité body a ty pak spojit do jedné trasy. Potom se rozhodnout, jestli provozovat jeden, dva nebo tři okruhy. Okruh osobně považuji za lepší řešení, než kyvadlově tam a zpět. Navíc, kdyby autobusy jezdily trasu oběma směry, pak bychom měli skutečně funkční a praktickou Městsku dopravu.
 

Je třeba zásadní změna MHD?

Ano (20 | 95%)
Ne (1 | 5%)
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one