patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
pape_2.jpg

Na mistě dnešního Vatikánu stávaly dříve lázně a nevěstince. Přesto, že majetná cítkev vlastnící spousty půdy si mohla Vatikán postavit kdekoli, vybrali sí místo pohanských chrámů božstva Mitra (Mithra). 

Vatikán po staletí ukrývá tzv. Tajné archivy, které byly sice nedavno zpřístupněny, ale jejich obsah je stále skrýván. V knihovně je na 53 km spisů a jsou zde uchovávány hlavně osobní zápisky papežů, které když přestaly být aktuální, ukládaly se sem. Jsou v něm dějiny římskokatolické církve na celém světě.. Archivy ukrývají spoustu pravdy, která nikdy nemá spatřit světlo světa. Lidé, kteří se o něj zajímají předpokládají, že v něm jsou informace o Arše úmluvy, o křižáckých výpravách, o nájezdu templářů na doly krále Šalamouna. Také by tam měly být informace o původu Ježíše Krista a dalších věcech, na kterých církev stojí. A spousty artefaktů a relikvií. Mohli bychom spukulovat o všem možném, ale já se vrátím k Mithraismu. Co o něm víme?

Víme, že Historie mithraismu sahá až do nejstarších záznamů indo-evropského jazyka. Dokumenty, které patří do čtrnáctého století před Kristem, byly nalezeny v hlavním městě Chetitů Boghaz Keui, ve kterém byly zaznamenány jména Mitra, Varuna, Indra a Nebeská Dvojčata Nasatyas. Jména nejsou zapsány v podobě íránského jazyka; téměř jistě z toho vyplývá, že v době jejich zapsání nebyl ještě íránský a indický jazyk rozlišen.

Indický Mitra byl v podstatě sluneční bůh, představující "přátelský" aspekt Slunce. Takový aspekt hrál roli i při jeho perské napodobenině Mithra, který byl "benevolentním bohem"

Mitra byl prostředníkem mezi lidem a božstvem. Narodil se v jeskyni 25. prosince z Panny.Od svého dětství byl vystaven všem druhům nebezpečí, byl nucen odcestovat do Persie, stejně jako Kristus musel odcestovat do Egypta; byl také jako on pronásledován králem, který si ho přál zničit; za svého života činil zázraky. Zemřel a za 3 dny vstal z mrtvých (anděl ho vynesl do nebes, odkud přinesl nazpět). Stejně jako Kristus byl pokoušen ďáblem, který mu nasliboval úchvatné věci, ale pouze pokud ho bude následovat; byl pronásledován a pomlouván jako Kristus farizei; činil zázraky, aby potvrdil svoje božské poslání a dogmata obsažená v jeho knize. Takovýto je příběh boha Mithry. Že vám přijde biblický příběh Ježíše jako okopírovaný? Nejste sami.

Samozřejmě můžeme se také vrátit o 6000 let k Abrahámovi a jeho synům, nebo jen o 1400 let k Mohamedovi. Nezjistíme nic jiného, než že všechna náboženství vycházejí z podobných základů. A že je jedno, jak svou víru a svého boha nazýváme, protože to jsme vždycky jenom my lidé, kteří původní vznešené idee okořeníme o násilí, touhu po moci a bohatství. Přepisujeme, co se nám nehodí a likvidujeme artefakty, které nezapadají do našeho obrazu světa. At už nás stvořil jakýkoli bůh, energie nebo mimozemská civilizace, moc jsme se nepovedli.

Každý člověk v něco věří. Každý člověk má také spoustu chyb. Je jenom na nás, abychm správně chápali zlo a snažili se mu pokud možno vyvarovat. A zlo není jen vražda, krádež, násilí. Nejzákeřnější zlo se skrývá pod pláštíkem dobra.

Podmínkou je myslet víc na druhé a méně na sebe. Vypadá to jednoduše, ale slova jsou vždycky snadná. Proto jim nedávám velkou váhu. Proměnit je ve skutky je v tomto případě utopie. Ale pojdme se o to alespon pokoušet !!! A nemusíme hned začínat u válek. Úplně stačí být ohleduplní. Vědět, že na silnici nejsme sami a že za zatáčkou může sedět dítě. Nesedat za volant opilí. Neničit, to co jiní vybudovali. Necpat lidem svou viru, ale ani si ji nenechat vnucovat. Nenařizovat a nezakazovat zbytečnosti. Nepáchat „dobro“ i kdyby nás to mělo zabít. Pokud to tak budeme dělat, pak nikdo nebude vyhánět kuřáky a mráz a do nedůstojných skleněných terárií, ale ani kuřáci nebudou hulit tam. 'Kde se to nehodí a kde to vadí. A pokud se nějaký neohleduplný člověk objěví, ti ostatní si pořádek udělají i bez antikonfliktního týmu. Používejme selský rozum a dopřáveje svobodu nejen sobě, ale i druhým.

Radek Sedláček, 24.7.2017

 

WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one