patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
FRO38546e_aNO_TEXT_.jpg

Živnostník je velmi zvláštní tvor. Nic od státu nechce a ještě mu za to nic platí. Živostník se klidně zadluží, aby si mohl zbudovat provozovnu, krámek, dílnu nebo hospodu. Musí si za své koupit auto, nářadí, pracovní prostředky a oděv. Musí si nakoupit materiál nebo zboží a musí makat.

Učitelé si mohou vydupat vyšší platy, protože jsou placeni ze společné kasy, kterou živnostník pravidelně doplňuje. Sám si ale nemůže vydupat vyšší plat, protože má jen to, co si sám vydělá.

Policisté si klidně mohou jet na dovolenou a pořád dostávají peníze, ale živnostník na dovolené nemá žádný příjem, protože jeho jediným je jeho vlastní práce.

Úředník může omarodit a pořád bude mít na jídlo a nájem, ale živnostník ne. Živnostník prostě musí makat pořád, ale dělá to rád. Protože živnostník nespoléhá na druhé a věří, že si dokáže vydělat. Nechce poslouchat žádného šéfa. Chce být svobodný a přebírá za sebe plnou odpovědnost.

A tady mi napadá, že i živnostník přeci jenom něco od státu chce. Chce mít klid na svou práci a za to je ochoten odvádět část výdělku do státní kasy, aby z ní mohli být vypláceni všichni politici, úředníci, policisté, učitelé a další státní zaměstnanci. Jenže nemá.

(Je smuté, že v dešní době si můžu cokoli objednat po internetu z druhého konce světa, ale nejsem schopen si zařídit živnosteský list u nás doma. A i když jsem ještě ani nezačal nic dělat, už musím platit.)

Na živnostníka si totiž brousí zuby spousty všelijakých orgánů a institucí, aby mu mohly neustále znepříjemňovat život, tahat z něj prachy na pokutách za kdejakou blbost (např. Odevzdáte daňové přiznání osobně na FÚ a hned dostanete 2000 Kč, že jste ho neposlali elektronicky. Tohle uvádím aby bylo patrné, že státní správa si svou práci usnadňuje elektronickým podáním, ale živnostník nemá nic usnadněno, jak jsem pozamenal výše)

Takže na živnostníka číhá hlavně:

  • Daňová kontrola

  • Kontrola z ČSSZ

  • Kontrola ze Státního úřadu inspekce práce

  • Kontrola z živnostenského úřadu

  • Kontrola ČOI

Dále pak podle druhu živnosti např.:

  • Kontrola z Hygienické stanice

  • Kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce

  • Kontrola OSA nebo Instagram

a spousty dalších podobných úřadů.

Svobodu živnostníka také oklešťují všelijaké blbé vyhlášky a zákony, jako jsou například nekuřácký zákon, EET, kontrolní hlášení, nařízená provozní doba, zákaz prodeje ve svátek atd.

Navíc byli všichni živnostíci jedním vlivným grázlem z Agrofertu označeni za zloděje.

A tak si říkám, kdy už konečně politikům dojde, že bohatství národa leží právě na ramenou živnostníků. Že nemůžeme být jen otroky v montovnách zahraničních firem. A že takoví Babišové vysávají naši půdu, likvidují venkov a na dotacích vytahají víc, než zaplatí na daních.

WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one