patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg

Podpora podnikání a zaměstnanosti jak ji vidím já

Jedním z bodů  programu Klatovských patriotů je i podpora podnikání a zaměstnanosti. Myslím, že tomuto tématu se nevyhne žádné kandidující seskupení. Já bych vám chtěl nastínit, co si představuji pod tímto pojmem, protože jinak to bude jen líbivé heslo v předvolebním programu s nulovou hodnotou.
Zásadní problém vidím v tom, že jsme přestali používat zkušeností předchozích generací. Už od založení města se v něm usídlovali zejména obchodníci a řemeslníci. Město samozřejmě mělo i své chovatelství a zemědělství. Město zároveň chránilo podnikání „svých“ měšťanů. ČÍM VÍCE DOSTALO MĚSTO PRIVILEGIÍ, TÍM VĚTŠÍ MOŽNOSTI  MĚLO PRO SVŮJ RŮST. A tak bylo velmi důležité například tzv. PRÁVO MÍLE. Toto právo zaručovalo, že ve městě a v jeho okolí ( do jedné míle) nesměl nikdo provozovat řemeslo a obchod. Jedinou výjimkou byl kovář.  Nebo přespolní pekaři směli prodávat ve městě jen jeden druh chleba a to pouze 2x v týdnu a bílý chléb pouze v sobotu. Vím, že dnes je jiná doba, že vzdálenosti mají jiná měřítka. Ale princip zůstává stejný.
Ekonomické zájmy, politické bratříčkování a korupce jsou na vině současnému stavu. A tak nějaké pomazané hlavy vymyslely např. centrální zásobování AČR. Proto se do Dragounských kasáren dováželo máslo z Českých Budějovic a vajíčka z Chebu. Podobně je to s velkými stavbami města. Takže nemocnici nám stavěl Metrostav, zatímco na Arciděkanském chrámu si v jednom z oblouků nad průčelím můžeme přečíst nápis V.Pták kameník (zřejmě z Kolince). Já vím, pozval se například význačný stavitel, ale ten následně používal služeb převážně místních firem.
Používejme prostou „selskou“ logiku. Jestliže bude stavbu  realizovat místní firma, bude zřejmě výsledný ekonomický přínos lepší, než použití prvoplánově nejnižší nabídky. Víte, ona vám to ta firma z Prahy, nebo z Brna udělá levněji, ale ne s menším ziskem.  A aby zisku dosáhla, musí někde ušetřit, protože má navíc ještě mnohem vyšší náklady na dopravu, než místní firma. Kde? No na kvalitě. Na použitých materiálech atd. A navíc je vlastně anonymní, protože ředitel Metrostavu jistě nejezdí denně do Klatov, aby poslouchal názory lidí na provedení stavby. Pro místní firmu je realizovaná stavba zároveň j jejím vývěsním štítem. Pokud neodvede kvalitní práci, podruhé už si neškrtne. Případné reklamace jsou dostupné na místě. Zaměstnávají se místní lidé, místo aby se jim vyplácely sociální dávky. Subdodávky zajišťují další místní firmy. Doprava je za hubičku.
Vlastně jde jen o to, nepodlehnout tlakům shora a lákavým nabídkám nezdanitelného zisku.
A jako další bod bych viděl snahu za každou cenu udržet ve městě armádu. Jednak ta klatovská není bojovým útvarem, ale opravárenským. A vojáci  včetně manželek mají slušný příjem a taky potřebují jíst, pít, šatit se, bydlet a ty byty si vybavit moderním nábytkem a spotřebiči. A ženský, když mají nějakou korunku navíc, tak ji rády utratí za pěkný hadřík, kadeřnici nebo masáž. A tak mají kšeft kadeřnice, masérky a pedikérky, ale i obchody a služby.
    Radek Sedláček

 
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one