patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Svoboda jedněch končí tam, kde by začala omezovat svobodu druhých, lze volně vyložit jedno z moudrých hesel a tak i tímto principiálním postojem chci přispět k tomu, abychom městskými vyhláškami spíše hledali cestu jak něco zorganizovat či podporovat iniciativu jiných, než cestu, jak něco zakázat. Zákaz je snadný, avšak nevede k smysluplnému rozvoji v jakékoliv oblasti. Pokud se toto nepodaří, pak nás čeká život ve městě, kde sice nic nikoho neruší, ale ve kterém je nuda a mnozí si jej i díky nedostatku kulturního vyžití nezvolí za svůj domov.
Zajímá mne hudba a tak často navštěvuji hudební produkce a zábavy. Znám poměrně dobře noční Klatovy a nemám pocit, že nařízení „Policejní hodiny“ nějak přispělo ke klidu v ulicích. Spíš naopak. Jestli někdo dělá v noci bordel, tak jsou to převážně mladí, kterým alkohol dodal sílu a odvahu. A hlavně, pokud jsou ve skupině. Když byla svobodná volba otevírací doby, tak se lidé rozptýlili během noci. Zavírací hodina způsobuje, že se najednou např. ze Střelnice vyrojí 200 lidí a to je potom po městě síla. Skáčou vám před auto, posedávají na silnici, pokřikují. V davu je síla. Nejvíce se srocují na rohu Pražské a Zlatnické, protože po pití a tančení jim vyhládlo a tady ještě v noci koupí kebab. Asi bychom měli kebabu nařídit zavírací dobu v deset. Ne, dělám si legraci. Opět stavím mnohem výš svobodu, než jakékoli zákazy. Je přeci jedno, jestli někdo dělá bordel ve dvě, nebo ve čtyři v noci.
Každá doba měla nějaký důvod k zavedení „Policejní hodiny“. Ať už to bylo z důvodu úspory elektriky, nebo z důvodů politických. Dnes ten důvod nevidím, nebo možná jen ten, že si městská policie může dřív zdřímnout při noční službě. Kdyby tedy raději místo kamerování lidí odcházejících z provozoven těsně po zavření dělali svou práci, nebylo by co řešit.
Bohužel, neděje se tak. A má to jediný výsledek a to ten, že policie nemá patřičný respekt a je lidem pro smích. Nedávno jsem byl svědkem, jak se skupina kontrolované mládeže v noci bavila s policií a jak je oslovovala. Kdyby se někdo takhle bavil se mnou, tak mu na místě jednu vrazím.
Takže opět krátké shrnutí
Neomezovat otevírací doby podniků, protože jsou i lidé, kteří se vrací z práce třeba v jednu po půlnoci a taky si chtějí dát skleničku. Ale tlačit na městskou a státní policii, aby prováděla důsledné kontroly podávání alkoholu mladistvým. Aby v noci byly vidět ve městě policejní hlídky a ne jen projíždějící auta. Dohlížet na dodržování nočního klidu. A také zřídit prostor, kam vzpurné, sprosté a opilé (nebo zfetované) zavřít dokud se neproberou a za patřičný poplatek si je nevyzvednou rodiče, kterým také samozřejmě hrozí sankce, neboť za své nezletilé potomstvo odpovídají.
 

Jste pro policejní hodinu?

Ano (6 | 29%)
Ne (15 | 71%)
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one