patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg

Práce dlouhodobě nezaměstnaným

Posloucháte někdy lidi kolem sebe, kteří jsou naštvaní, že chodí do práce za almužnu a desítky nezaměstnaných žijících ze sociálních dávek se jim smějí? Já ano a upřímně mne mrzí, když vidím notorické flákače chlastat krabičáky od rána před Kauflandem, nebo Tescem. Přitom nemám pocit že by v tomhle městě a jeho okolí nebylo do čeho píchnout.
Mám  rád historii a vím, že i bohatí lidé v minulosti byli patrioti hrdí na své město. Věnovali mu ze svého bohatství dary, nebo zakládali různé nadace. Nemusíme chodit daleko.  Josef Hlávka (Přeštice, Lužany) byl českým politikem, architektem a podnikatelem ve stavebnictví. A také byl největším českým mecenášem. Mecenášský věhlas získal svým dokonale promyšleným projektem České akademie pro vědu slovesnost a umění. Na jejím vzniku měla jeho finanční účast rozhodující podíl, přispěl totiž anonymně 200 000 zlatých a stal se prvním prezidentem akademie. Inicioval  stavbu nové budovy Akademie výtvarných umění a mnohé další. Díky jeho iniciativě vznikla i Hlávkova kolej, coby reakce na tíživou situaci chudších studentů, kteří v Praze těžko sháněli bydlení. Na svou dobu byly koleje velmi moderně vybaveny např. vlastní tělocvičnou, pekárnou, kuchyní, kde se vařilo a kde si každý mohl vzít tolik čerstvého chleba, kolik chtěl, čehož často využívali i mimokolejní studenti. Říká se, že své vlastní hospodyni odmítl zakoupit nový hrnec, ale vybavil nové koleje moderním a drahým měděným nádobím od Rotta. Někdy se objevuje i pojem „Hlávkovi rytíři“ – studenti totiž směli koleje užívat pod podmínkou, že ovládnou perfektně jeden cizí jazyk a umění šermu (údajně proto, aby se v případě nutnosti mohli bránit Němcům). Čtyři roky před smrtí završil své mecenášské úsilí tím, že v poslední vůli ustanovuje (dětí nemaje) svým univerzálním dědicem nově založené Nadání Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových, které podle statutu přiloženého k závěti mělo být ustanoveno ihned, nejdéle však do dvou roků po jeho smrti. Právnicky bylo Nadání tak dokonale vytvořeno, že přežilo jak totalitu nacismu, tak komunismu a do dnešních dnů plní nadace velkou část jeho odkazu. Jde o nejstarší nadaci s nepřerušenou kontinuitou v České republice.
Možná by si dnešní úspěšní podnikatelé mohli vzít příklad, nebo alespoň podnikat tak, aby je budoucnost označovala za schopné a ne za všehoschopné. A když už sem někdo natahá desítky flákačů na své „sociální ubytovny“ a rýžuje na nich neřestné peníze od státu, mohl by se také postarat o jejich začlenění mezi pracující tvory.
Nápad podmínit výplatu sociálních dávek nějakou prospěšnou protislužbou není z m é hlavy a jisté pokusy zde již byly formou veřejně prospěšných prací. Podle mého je to správná cesta a je třeba si ji obhájit proti pseudohumanitárním organizacím, které samozřejmě okamžitě začnou řvát, že se jedná o otrokářství a nucené práce, neboť ony samy žijí ze sociálního inženýrství. V Karviné, Havířově a Bohumíně vůči mnoha sociálně slabým, kteří dlouhodobě nepracují, přitvrdili. Dali jim ultimátum: buď půjdete dělat veřejně prospěšné práce, nebo přijdete o příspěvky od státu. Chtějí tak znovu oživit pracovní návyky u trvale nezaměstnaných, kteří se práci někdy vyhýbají, a krom jiného třeba i snížit kriminalitu. A tak tihle lidé uklízejí ulice, sekají trávu, odstraňují černé skládky nebo například čistí potoky. Městu je pomáhají vybírat zástupci úřadu práce, kteří přednostně vytipovávají obyvatele ubytoven. Pod sebou je má městská firma, která na veřejně prospěšné práce dohlíží. O nové pracovníky se stará celý štáb lidí v čele s mistry, předáky a ‚podpředáky‘. Někteří z těchto vedoucích pracovníků se rekrutují z řad samotných veřejně prospěšných pracovníků - těch, na které je spolehnutí a kteří sami projevují ochotu aktivně spolupracovat. Práce má i výchovný efekt. Za hrubé porušení pracovní kázně je spolupráce ukončena. Zapojení do veřejně prospěšných prací může dlouhodobě nezaměstnaným pomoci získat nebo v některých případech jen obnovit pracovní návyky. Ti lidé mají určené konkrétní úkoly a stanovenou pracovní dobu, na jejímž začátku, v průběhu a na konci se hlásí u nadřízených. Plat se rovná minimální mzdě, což je cca 8,5 tisíce korun. Vliv to jistě má i na jejich příbuzné, hlavně děti, které vidí, že otec, matka nebo třeba bratr každý den odcházejí plnit svoje povinnosti a nemohou si dělat, co chtějí. Tato města zároveň požádala stát o navýšení finančních prostředků pro nábor veřejně prospěšných pracovníků.
MYSLÍM, ŽE TAHLE CESTA JE LEPŠÍ NEŽ DÁVAT PENÍZE ZA NIC, protože oni si pak neuvědomují jejich hodnotu (totéž platí pro poslance).
 

souhlasíte s dávkami za práci?

Ano (10 | 83%)
Ne (2 | 17%)
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one