patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Žijeme v době, kdy není zas až tak těžké získávat informace. Ale také jsme velmi pohodlní a konzumní. Proto většině lidí stačí informace z tisku, televize a berou ji jako fakt. Jenže tato média dávno nejsou nezávislá a jsou poplatná zájmům svých majitelů, nebo všelijakým jiným skupinám. Bulvární média poznáme pouze podle křiklavých reklam a šmírování celebrit. V oblasti zpravodajství naopak bulvár mnohdy dodává přesnější a pravdivější zprávy, než tzv. seriozní média.
 Kdybychom byli zodpovědnější v přijímání informací, nikdy bychom ve volitelných funkcích nemohli mít různé Babiše a další lháře a populisty. Kdyby média informovala nezaujatě, nevytvářela by prostor pro tolik omílanou xenofobii a rasismus. Pojďme se podívat společně na pár příkladů souvisejících se současnou krizí v Evropě.
 
  1. Z různých zdrojů se dozvídáme, že do Evropy proudí tisíce syřanů, kteří prchají před válkou. Jinde si zase přečteme, že syřanů je pouze 20 % a zbylých 80 % je z jiných afrických států, z Afganistánu, z Balkánu, z Albánie a z Ruska.

Pravda: Ze Sýrie podle údajů UNHCR přichází přibližně polovina imigrantů (51%), V červnu to bylo jen 33%.
 
  1. Media 17. září 2015 psala (cituji): ….Syrský migrant Usáma Abdul Mohsín, kterému podrazila nohy maďarská kameramanka Petra Laszlová, když utíkal přes srbsko-maďarskou hranici řekl:“ „Kopnutí novinářky bylo velmi děsivé a silné,“ a dodal: „Překvapilo mě to. Pak přišla bolest, když jsem viděl strach a paniku ve tváři svého syna. Saíd brečel dvě hodiny. Byl jsem vyděšený.“ 

Pravda: Video, které prezentovaly televize, bylo upravené. Novinářka se Abdula ani nedotkla a byla od něj 2m. Zpomalené a neupravené video dokazuje pravdu. Navíc Abdul Mohsin není žádný ubohý utečenec před válkou. Abdul Mohsen bojoval po boku Nusra na frontě před svým odjezdem ze Sýrie na jaře 2015. PYD prohlásila, že Abdul Mohsen se podílel na násilném potlačení kurdských nepokojů ve městě Qamishlo v roce 2004 po fotbalovém zápase, kdy bylo více než 50 Kurdů zabito syrskými bezpečnostními silami. Abdul Mohsen byl v té době trenérem klubu Deir Ez Zor v období 2004 -2010. PYD prohlašuje, že byl podněcovatelem násilí po fotbalovém utkání mezi kluby Deir Ez Zor a Qamishlo a podílel se na zabití více než padesáti civilistů. PYD zveřejnila fotografii Abdula Mohsena ne své stránce na Facebooku, kdy se ztotožňuje s členy fronty Nusra, a sám dodává, že bojoval proti Kurdům v oblastech  Amudeh, Serekaniye a Afrin.
 
477663_article_photo_sqkm2cU0_900x.jpeg
  1. Chlapeček ze Sýrie se utopil ve středu při pokusu uprchlíků dostat se na řecký ostrov Kos, kam míří týdně tisíce migrantů. Loď se šestnácti Syřany však svou cestu nezvládla, potopila se a minimálně sedm z nich se utopilo nedaleko tureckého poloostrova Bodrum. „Jestliže tento působivý snímek těla mrtvého syrského dítěte vyplaveného na pláž nezmění přístup Evropy k uprchlíkům, co tedy?“ táže se v titulku britský The Independent. Po zveřejnění tragické fotky se objevily první detaily o životě chlapce. Sýrská rodina byla zoufalá a měla namířeno do Kanady. Zachránil se jen otec.

Pravda: Za smrt syrského chlapce Ajlana, který se utopil na útěku před Islámským státem, může jeho vlastní otec Abdulláh Kurdí, napsal server CBCnews s odvoláním na výpověď uprchlice Zainab Abbasové. Podle jejích slov patřil Ajlanův otec ke skupině pašeráků. Právě Abdulláhu Kurdímu rodina Abbasové prý zaplatila 10 tisíc dolarů (240 000 korun) za převoz do Evropy. Měl na starost celou plavbu a loď také řídil. Muž jako jediný z rodiny přežil.
 
  1. Uprchlíci nemají základní potřeby. Trpí chladem. Někteří přespávají pod širým nebem, i když je zima a prší. Je nedostatek stanů, přikrývek, oblečení i jídla. Pjďme pomoci sbírkou, darem.

Pravda: Fotograf Šibík natočil pravdu, jak uprchlíci plýtvají, ničí a neváží si darů. Momentálně čelí Šibík za toto video výhrůžkám ze strany příznivců imigrace.

http://video.aktualne.cz/svet-na-hrane/sibik-uprchlici-prekracuji-srbsko-madarskou-hranici-jak-chte/r~81c017c0589711e5974b0025900fea04/

Závěrem:
Jsou věci, které nedokážu pochopit. Když jsem před rokem napsal článek o kuřeti halal a hlavně se zajímal o fakt, že za každý výrobek „halal“ náleží muslimské obci smluvní poplatek, o kterém bych rád věděl, co je z něj financováno (stavba mešit, nákup zbraní…), bylo na mne podáno trestní oznámení. Nechápal jsem. Když do Evropy začaly proudit tisíce uprchlíků i ze zemí, kde má NATO své jednotky, nechápal jsem, proč tyto jednotky nejsou staženy k ochraně Shengenu. Nechápu Angelu Merkelovou, která sem zve další a další utečence na jedné straně a na druhé je pomocí výhrůžek chce proti jejich vůli rozdělovat do jiných zemí. Nechápu přístup Bruselu a nechápu, proč lidé nemají slyšet pravdu.
R.S. 23.9.2015
 
 
 
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one