patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Přímá volba starosty ano či ne???
Jsme zvláštní tvorové my Češi. Drbeme se za levým uchem zásadně pravou rukou. Hledáme ve všem strašné složitosti, kličky a zádrhele a ztratili jsme schopnost uvažovat prostým selským rozumem. V ješitném přesvědčení o své vlastní moudrosti neslyšíme to, co jiným přijde úplně samozřejmé a logické. Sám na sobě jsem poznal, jak jsem hloupý v přesvědčení o své genialitě. Zeptejte se na názor prostého člověka, který denně dře rukama a nemá čas vymýšlet ptákoviny. Pokud si přiznáte, že budete jeho názor respektovat, najednou uvidíte prostá a jednoduchá řešení složitých problémů.
Na naší vrcholné politické scéně denně vidíme poslance a senátory, kteří porušují slib, který dali po svém zvolení. Všichni bez vyjímky. Ale nám to nepřijde vůbec divné. Každý poslanec skládá na první schůzi sněmovny následující slib: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“ Jenže pak hlasuje podle nařízení své strany nebo poslaneckého klubu. Pokud se stane, že některý omylem zahlasuje jinak (viz. návrh na snížení DPH u pohonných hmot), nastane zděšení, hlasování se zruší, zákony se ohnou podle potřeby a provede se hlasování nové, kde už jsou všichni poslanci probuzeni z dřímoty a hlasují, jak jim bylo přikázáno. Ptám se PROČ SI PLATÍME 200 TUPÝCH OVCÍ, když by stačilo, aby byl v parlamentu za každou stranu jeden, který by jednal a hlasoval počtem mandátů vzešlých z voleb. Kalousek by měl sílu 26 hlasů, Kováčik 33 hlasů atd. Celkem bychom měli v poslanecké sněmovně 6 lidí, kterým by stačila jedna větší kancelář a jedna sekretářka na vaření kafe. Na platech ostatních „zbytečných“ poslanců bychom měsíčně ušetřili 19,4 miliónu korun a další milióny za provoz budovy parlamentu se stovkami personálu.
Podobná nesmyslná stranickost se nám vkrádá i na radnice měst. A bohužel už i do těch menších, kde doposud lidé volili své zastupitele ne podle strany, ale podle osobní zkušenosti. A tady se konečně dostávám k tématu článku. TOP 09 a Starostové několik let navrhují „Přímou volbu starosty“ Ostatní strany návrh nepřijímají a ohrazují se složitou legislativou, problematikou odvolatelnosti starosty, možností této volby jen v obcích, které nemají svou radu atd. Prostě by tento krok potřeboval dobrozdání spousty právníků a jiných odborníků. Vidíte, a já si myslím, že ne. Nejsem politik a dokážu ještě samostatně logicky uvažovat. Podle mého nepotřebujeme vůbec žádnou právní úpravu a stačí jen zachovat úctu k voličům a slušnost. Oprostit se od stranických a podnikatelských zájmů a respektovat názor většiny. Jednoduše by zvolený zástupce s nejvyšším počtem hlasů od voličů byl automaticky starostou. Nehledejme v tom žádnou složitost. Prostě jen respektujme vůli lidu.
 
 

Sohlasíte, aby starosta byl ten který získal nejvíce hlasů voličů?

Ano (14 | 87%)
Ne (2 | 13%)
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one