patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg

Ruka trhu je viditelná, ale další už ne

Ve zdravé společnosti je volný trh a konkurence důležitým faktorem tvorby cen. Ale všichni víme, že u nás není zdravá společnost, takže si tu každý dělá, co chce. Logika říká, že pokud se zlevňují vstupy, měla by klesat i výsledná cena. Pokud se zdražují vstupy, pak výsledná cena roste. Jenže v České republice je jiná logika. Urvat si pro sebe co nejvíce a hned. Bez ohledu na následky.
Uvedu příklad na cenách pohonných hmot. Světová cena ropy začala před časem silně klesat. Pohonné hmoty na celém světě zlevňovaly. Ne tak u nás. Tady se statečně dál prodával benzin za 37 korun. Teprve po sérii článků v tisku a reportáží na televizích, že pumpaři mají i přes 8 korun z litru do kapsy, se začalo něco dít. Bohužel jen na chvilku. A už tu máme opět zdražování pohonných hmot. Zatím nikdo nevysvětlil proč, když cena ropy stále klesá. Ale zřejmě jde o to, že se blíží jaro a lidé začnou více jezdit A pak bude následovat doba letních dovolených a výletů. Spotřeba benzinu a nafty samozřejmě poroste a skokové zdražení by bilo do očí.
Ale to je jenom to menší zlo. Mnohem víc peněz nás stojí ta omáčka okolo. Když se totiž zdražují pohonné hmoty, zdražuje se úplně všechno. Zemědělcům rostou náklady na obdělávání polí, pekařům na rozvoz pečiva, obchodníkům na zásobování. Okamžitě si všichni zdražení odůvodní a ty člověče PLATˇ! ! !
Ale když se pohonné hmoty opravdu výrazně zlevnily, všiml jste si někdo, že by cokoli jiného zlevnilo? Nezlevnilo. A ti, kteří v opačném případě odůvodnili okamžitě zdražení, v tomto odůvodnili i proč není důvod zlevňovat.  A do toho tady máme i ČNB kde páni bankéři dělají všechno pro to, aby jim rostly platy a velkým podnikatelům aby rostly zisky a to všechno znovu na úkor prostých lidí. Dovedete si představit, kdyby euro nebylo za 28 Kč, ale za 24 Kč, což by odpovídalo skutečné hodnotě. Kolik by v této situaci mohl stát litr benzinu? Nejsem ekonom, ale myslím, že reálná cena by byla kolem 25 Kč/l.
A poslanci si sami odhlasují neřestné zvýšení platů, soudci si sami sobě vysoudí neřestné zpětné vyplácení mezd. A lid stále klopí zrak i hlavu, spokojen, že mu přidali k důchodu na dvě krabičky cigaret měsíčně. Pracující musí makat. Pokud možno ve dvou zaměstnáních, aby jednak dokázali uhradit přemrštěné náklady na bydlení a stravu a jednak proto, aby neměli čas přemýšlet, že jim někdo čůrá na lopatky.
A Evropská unie je mrtvola, kolem které se šíří jen zápach. Europoslanci v europarlamentu budˇ vůbec nejsou, nebo tam spí. Za bdělého stavu by totiž nemohli schvalovat takové kraviny, jaké schvalují. Zakážou bylinky, zakážou zabijačky, zakážou žárovky, zakážou ledovou kávu, kouření, alkohol ve větším balení. Jen zákazy a nařízení. Bohužel ne pro lidi.
 
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one