patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Každý jsme jiný, ale něco máme společného. Chybujeme bez vyjímky. Ruku na srdce, kdo z nás nemá nějakou slabost? Podstatná je snaha záporné vlastnosti potlačit a kladné upřednostnit. Ale k tomu potřebujeme mít informaci o tom, co je špatné a co dobré. Říká se tomu výchova. Tu ovlivňuje rodina a především společnost, ve které žijeme.
 
rns.jpg
VÝCHOVA
Podívejme se například na islámské džihádisty. Od mala je jim vštěpována brutalita a z našeho pohledu i jistá zbabělost. Zahalené tváře, útoky v přesile, vraždění a mučení bezbranných. Ale jejich pohled je jiný. Stejné je to s námi. Chováme se podle norem společnosti, ve které žijeme.

MÉDIA
V dobách mého dětství byla v Československu jedna televize. Pohádky byly roztomilé a od mala nám vštěpovaly vědomí, že dobro nad zlem zvítězí. Lenost a nepoctivost nepřináší ovoce ani úctu. Čest vyhraje nad zákeřností. Hrdinové dobrodružných filmů byli Vinetou a Old Shatterhand. Vliv televize stoupal s počtem přijímačů v domácnostech. Komunisté rychle pochopili, že pomocí médií mohou ovlivňovat společnost a izolace od západu jim usnadnila práci. Proto předkládali národu zkreslené informace, ve kterých západ představoval zlo a oni dobro. Jenže média se vyvíjela a nešlo všechna izolovat ostnatým drátem.  A tak důvěra byla nahlodávána přílivem nechtěných informací. Po roce 1989 zaplavily televizi staré americké seriály (Dallas, Dynastie) a podřadné nekonečné novely z Nového Zélandu. J.R. Ewing nebo Alexis Carringtonová byli zákeřní intrikáni. A přesto se měli skvěle a topili se v úspěchu a bohatství. Najednou dobro nevítězilo, ale maximálně remizovalo. Vinetoua vystřídal Rambo. Všude bylo spousta výbuchů, krve a násilí. Společnost přijala nové modely předložené médii za etalon chování.

PŘÍKLADY TÁHNOU
Každá doba má své vzory a příklady táhnou. Mladí se snaží napodobovat své idoly. Podvědomě vnímají okolí. Bulvár společnost bohatě zásobuje senzacemi. A tak pubertální dívenky šílí z Justina Biebera, který seká jeden průšvih za druhým, a pubertální hoši zase šílí z dívenek a snaží se být stejně free jako Justin. Možná bychom mládí mohli omluvit, kdyby se stejně nechovali všichni. Po roce 89 nastala éra Václava Havla. Slíbil národu demokracii, prosperitu, pravdu a lásku. Slíbil, že bude prezidentem jedno období, že se nebude zdražovat, že sociální jistoty budou lepší, že jemu nejde o majetek. Nakonec prezidentoval téměř tři období, všechno se zdražilo, sociální jistoty jsou jen pro protřelé zneužívače a jeho restituce byly v souvislosti s Benešovými dekrety minimálně podivné. Dnes máme na hradě pomstychtivého opilce a výrazivem štamgasta čtvrté cenové. Premiérem Sobotku, který nikdy nepracoval, zneužíval poslanecké náhrady k soukromým účelům a korupčil s OKD. Vidíme kolem sebe prosperující podnikatele, z nichž jen pár se vypracovalo poctivou prací a mimořádným nápadem. Vidíme zdravé lidi pobírající sociální dávky, kteří sportují, jezdí v honosných vozech, užívají si dobrého jídla, pití nebo zahraničních dovolených. Vidíme lobbisty, bosse, mafiány a papaláše, jak se nám ruku v ruce smějí. Ale taky vidíme poctivé chudáky. Lidi, kteří jdou z práce na brigádu, aby vůbec měli na nájem ve svém pidi bytě. Vidíme skutečné invalidy, kteří se sotva dokážou pohybovat a přesto nemají nárok na nic. Ale protože každý se chce mít dobře, tak najednou přestávají být charakter, pracovitost a čest kladnými vlastnostmi. Takoví lidé jsou najednou považováni za blbce, protože nepodvádí, nekradou, neintrikují. Jejich chyba, že jsou chudí a mají vysoko do žlabu. Navíc jsme se rozdělili na lidi a nadlidi. Lidé makají, nic nemají a za každou blbost hned následuje trest, penále, exekuce. Nadlidé nemakají a za nic nejsou potrestáni. Takže čeho se bát?

PAUŠALIZOVÁNÍ
Jednoduchý pohled davu usnadňuje podvodníkům a zlodějům život. Lidé jsou znechuceni a nemají snahu hledat skutečnosti. A tak se spokojí s konstatováním jim předloženého názoru médii. Mají černobílé vidění. ODS jsou korupčníci. Všichni bez vyjímky. ČSSD jsou zloději. Všichni. ANO jsou kariéristé a prospěcháři. Ale všechny strany jsou tvořeny lidmi. Různě kvalitními. Bohužel se díky pokřivené morálce do nejvyšších pater politiky dostávají právě ti nejotrlejší a bezcharakterní a vrhají stín i na ty slušné dole.  Stranickost je výš než zájem občanů. Poslanci nehlasují podle svého vědomí a svědomí, ale podle zájmu a nařízení jejich strany. Z mého pohledu už je stav tak zoufalý, že by stačilo místo 200 nenažraných poslaneckých krků živit jen předsedy vládních stran. Místo paláce by jim pak stačila jedna malá místnost. Návrhy zákonů stejně vypracovávají stranické aparáty a tak by se nad nimi sešli šéfové a řekli:“My jsme silou našich 59 mandátů pro zákon. My jsme našimi 23 hlasy proti.“ Nevěřím žádné straně. Nedokážu dešifrovat, co je v našem prostředí pravicové a co levicové. Zkušenosti mne nabádají k opatrnosti. Jsem přesvědčen, že Babiš je zatím to nejzákeřnější, co tady v absurdistánu vládlo. Kampaně si zaplatí, ušlý zisk si přihraje zpátky ze státní pokladny zakázkami pro své firmy a lid zmanipuluje pomocí médií, která vlastní.

UZDRAVENÍ
Každého z nás někdy zasáhne bacil nemoci. Zdravý a silný organismus se s ním lehce vypořádá. Slabší potřebuje léky. Nemocného dorazí prostý kašel. Společnost je také takový organismus. Zdravá společnost se s nešvary vypořádá sama, Slabší potřebuje pomoci. Nemocnou skolí maličkost. Mám pocit, že ta naše je v té poslední kategorii. ŽIVOT JE NEÚPROSNÝ. Místo po zemřelém zabere živý. Myslím, že ta naše společnost je zralá na eutanázii, protože léčba už se dávno nevyplatí. Takže národe, klacky, klíče, transparenty a hurá. Zapijme nebožtíka a dejme prostor novému životu.
(Radek Sedláček 18.11.2014)
 
 
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one