patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Nedavno jsem na fb popisoval můj rozhovor se synem. Člověk by neměl tak snadno a rychle zapmínat. Doba vlády jedné strany mi nikdy k srdci nepřirostla. Vždycky jsem měl snahu hledat pravdu a vyjadřovat se k nepravostem. To nepovažuju za zápornou vlastnost, ale vždy to vadilo těm, kteří páchají zlo, něco skrývají, lžou, kradou. Vždycky to vadilo těm, kteří od lidí požadují mlčení, sklopené hlavy a absenci mozku. Vždycky to vadilo těm, kteří mají zájem na budování pocitu strachu mezi lidmi.
Proto jsem uvítal svobodu po r.1989 víc, než cokoli jiného. Možnost se bavit, mluvit, zpívat. Jenže se do naší země znovu plíživě vkrádá strach. Svoboda umírá. Jen se nám zlo maličko překabátilo. V podstatě jsou jeho nositelem typově stejní lidé. Lidé, ktří nabyli dojmu, že jsou něco víc než ostatní. Dnes už svou nadřazenost neprezentují politickou silou, ale silou peněz. Srach promluvit je úzce spojen se strachem ze ztráty zaměstnání. Páni "podnikatelé" nerespektují zákony a předpisy. Obcházejí co se dá, aby jejich zisky byly ještě větší, ale vše na úkor svých zaměstnanců. Lidé jsou zavazováni k neplaceným pracem, k mlčenlivosti atd. "Nelíbí se ti to??? Tak taky můžeš vypadnout z práce!!!"
Pokud si někdo otevře maličko ústa, nebo se pokusí zjistit pravdu, je okamžitě tlačen ke zdi. Ztráta místa evokuje strach z exekucí. Strach, že rodina přijde o všechno. Svoboda se ztratila mezi peněžními toky. A tak jdu zítra na kriminálku k výslechu za článek o "Halal" kuřeti z klatovské drůbežárny (v archivu), protože jsem si dovolil zjišťovat pravdu.
Náhodou jsem četl článek , který mi mluví z duše. Část z něj dávám k dispozici.:

A jaký je tedy váš názor na nynější podobu světa?

Komunismus ve staré podobě padl. Sovětský svaz neexistuje. Ruská federace evidentně není pokračovatelkou SSSR, nýbrž se spíše podobá poněkud zeštíhlenému pravoslavnému carskému Rusku. USA už dávno nejsou reaganovskou baštou svobody a thatcherovskou Británii převálcoval socialista Blair. O „maoistické“  Číně  ani nemluvě. Moudří politologové, bloggeři a žurnalisté nám dávají za příklad „vyspělé“ a „civilizované“ státy západní Evropy, tedy často země, jejichž občané jsou upřímně nešťastní z rozkladu, jehož jsou doma svědky. A to vše svázáno do uzlíčku fízlování, byrokracie a postupné ztráty občanských svobod. To jsme tedy před 25 lety netušili!

Myslíte si tedy, že přišel čas na myšlenku svobodného národa, jak jste o tom mluvil?

Ne. To jsem si myslel v 80. letech. I v tomto ohledu je situace změněná. Dnes musíme mluvit v množném čísle. Uniformitě globalizace je třeba čelit pluralitou národů a etnik při zachovávání vzájemného respektu. Multinacionalita se musí postavit na odpor multikulturalismu. Evropské národy dozrávají ke spolupráci, ale pod zcela jinou taktovkou, než která je jim vnucována. V roce 1989 jsme o trendech, které jsou dnes určující, neměli ponětí. A ještě v roce 2008 jsme netušili, jak vážný je stav světové ekonomiky.

Autorem je

PhDr. Jiří Hejlek (*13. března 1952 v Praze) vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Pořádal v době normalizace bytové filozofické semináře a před listopadem podepsal několik peticí. Kvůli režimu nesměl působit v akademické sféře. Po převratu působil například na postu personálního šéfa ministerstva zahraničí v letech 1990-1991 a funkci náměstka ministra kultury v letech 1991-1992.  V současné době má bydliště v obci Milín u Příbrami, kde sídlí i jeho firma. Je členem TOP 09.

Celý článek na

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Problem-Havel-zly-duch-Vondry-a-byvaly-komunista-Dienstbier-Rusko-neni-SSSR-a-Amerika-neni-bastou-svobody-Disident-z-TOP-09-promluvil-342731
 

WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one