patrtit.jpg
Image 1.png
Image 2.png
Image 3.jpg

HEDÁTE ZAMĚSTNÁNÍ ?

Pomůže vám náš regionální katalog


DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Potřebujete vlastní webové stránky? Chcete vytvořit originální logo, navštívenky, letáky, plakáty, pohlednice, Pf nebo jinou propagaci? Kontaktujte grafické studio Rasgraf
MUDr. Tomáš Lebenhart je vyznavačem "Celostní medicíny" Jeho ordinaci naleznete ve Vídeňské ulici proti prodejně Unicos


Diagnostikujte a harmonizujte své tělo pomocí přístroje OBERON


and.jpg
Myslím si o sobě (třeba se mýlím), že jsem byl od mládí dost ohleduplný k ostatním. A přesto jsem spoustu věcí poznal a pochopil teprve po úraze, kdy jsem musel začít žít se zdravotním postižením. Je nepochopitelné, že může někdo ubližovat jiným schválně. Uvedu pro názornost příklady:
1.)Mladí lidé v baru nejsou spokojeni s obsluhou a místo aby si to vyříkali, nebo změnili lokál, vysypou na zem popelniky, vylijou veškeré pití a ještě v té břečce rozšlapou schválně nějaké čokoládové zákusky.
2.) Nedávno, po ukončení zábavy v Makově jsem seděl ve svém autě, když se přimotali tři chlapci ve věku mého syna. Nevím, jakou drogu požili, ale nebyli schopni koordinovat pohyby. Jeden mi vpadl do otevřeného okýnka (a vypadalo to, že bude zvracet) ohnuli mi obě zrcátka a usadili se mi na kapotě. Vůbec je nezajímalo, že sedím uvnitř. Když jsem na ně zařval, aby se auta nedotýkali, že jsem invalida, nikdo mi na auto nedá níc (příspěvek na auto mi byl zamítnut, protože nezapadám do tabulek), začal se jeden chovat velmi agresivně a s výhrůžkou fyzického kontaktu na mne řval:“ Kryple zasranej, když máš na cigára ty zkurvysynu, tak máš i na auto debile.“
Ale je pochopitelné, že zdravý člověk si nedovede představit různá úskalí života invalidy a proto mnohdy nechtěně dostane postiženého člověka do svízelné situace. Znovu uvedu příklady:
V historickém centru Klatov máme jakoby bezbariérové nájezdy na chodníky, ale kočičí hlavy na nakloněné rovině opravdu není dobrý nápad. On je invalidní vozík poměrně vratký. Nemáme lavičky na nádražích a když, tak jsou moc nízké. Stejně tak jsou nízké židle na Poště, která není bezbariérová. Dokonce i v čekárnách ambulancí nemocnice jsou nízké sedačky, přitom by snad nebyl problém udělat pár vyšších pro ty, kteří se nedokážou z těch nízkých zvednout. Nákup v hypermarketu je díky častému přesouvání zboží často turistickou tůrou, ale v žádném nenajdete lavičku pro odpočinek invalidy ani u východu.
 
náměstí.jpg
Nyní se dostávám k důvodu, proč jsem začal psát tento článek. Samostatnou kategorií jsou parkovací místa pro invalidy. Ve městě prakticky chybí a zbytek ploch jsou parkovací zony pro držitele karet a tam nesmí stát ani invalida. Městská policie většinou toleruje stání invalidy v parkovací zoně, ale legální způsob nápravy není možný. Mluvil jsem o tom před časem se starostou Salvetrem a dávám mu za pravdu.
Většina invalidů není omezena pohybově, takže jim to nevadí. Nás, kteří skutečně dokážeme ujít jen pár metrů, je jen několik. Navíc lidé právě kvůli bezohlednosti zneužívají označení invalidy. Zbývá tedy spoléhat na lidský přístup policie (což také není samozřejmost) Takže máme nějaké místo pro invalidy na náměstí a dvě místa naproti Obchodní akademii s omezením na 30 minut.
 
Zaráží mne parkovací místa u některých hyper – super marketů. Zřejmě existuje nějaký předpis na počet takových míst, ale už neexistuje nařízení, v jaké vzdálenosti od vchodu se mají nacházet. A tak například u Tesca je 6 míst dobře a všechna ostatní invalidní stání jsou úplně na konci parkoviště, kde by dobrovolně nezaparkoval ani maratonský běžec.
 
plánická.jpg
U Lidlu jsem vůbec netušil, že tam nějaká místa pro invalidy jsou. A jsou, ale opět v místech, kde by dobrovolně zdravý člověk nezaparkoval.
 
tesco.jpg
lidl.jpg
A když už třeba Kaufland má tato stání celkem logicky, tak na nich velmi často najdeme auta, která tam nemají co dělat.
 
IMG_20150717_125353.jpg
WEBOVÉ STRÁNKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one